Informatii

Robert Muresan - locul 26 in China

07.05.2007 ⋅ 0 comentarii

Românul Robert Mureşan a încheiat doar pe locul 26 marele premiu de motociclism al Chinei la clasa 125 cc, Robi nereuşind să-şi îmbunătăţească poziţia de pe grila de start în ciuda abandonurilor.
Deşi Robert Mureşan a început bine cursa, fiind chiar pe locul 22 în start, românul a pierdut apoi teren şi a încheiat pe locul 26, la aproape două minute de învingător, cehul Lukaş Peşek.
Peşek, de la Valsir Seedorf Derbi, a fost urmat la doar 187 de miimi de spaniolul Hector Faubel, de la Bancaja Aspar, şi la 481 de miimi de spaniolul Esteve Rabat, de la Repsol Honda, într-un final dramatic.
În clasamentul general, Lukaş Peşek are doar două puncte avans faţă de ungurul Gabor Talmacsi şi patru faţă de Hector Faubel.

Sursa: Informatia Aradului

Autor: M.H ⋅